Sebastian Szymański znowu bez liczb, Michał Skóraś blisko zdobycia bramki. Podsumowanie występów Polaków w Lidze Europy i Lidze Konferencji

Bartosz Głąb
Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł) w meczu Ligi Konferencji.
Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł) w meczu Ligi Konferencji. PAP/EPA
Sebastian Szymański wciąż nie potrafi wrócić do dyspozycji z zeszłego roku. Reprezentant Polski po raz ostatni udział przy bramce Fenerbahce miał w połowie stycznia. Bliski zdobycia bramki był natomiast Michał Skóraś, jednak trafienie odebrał mu sędzia. W Rzymie miał być "polski mecz", jednak na murawie pojawił się tylko jeden z Biało-Czerwonych. Natomiast "Polski Messi" przesiedział cały mecz na ławce Liverpoolu. Podsumowanie występów Polaków w Lidze Europy i Lidze Konferencji.

Liga Europy. Nicola Zalewski blisko ćwierćfinału, Łukasz Fabiański skapitulował w końcówce

Wydaje się, że drużyna Nicoli Zalewskiego zapewniła już sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek. AS Roma rozbiła na Stadio Olimpico Brighton & Hove aż 4:0 i ciężko sobie wyobrazić, by roztrwoniła taką przewagę w rewanżu. Miał to być "polski mecz", ale skrzydłowy włoskiej drużyny pojawił się na murawie dopiero w 88. minucie, natomiast Jakub Moder całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Duży skandal przed meczem z Romą!

Planowo w bramce West Hamu w europejskich pucharach wyszedł Łukasz Fabiański. Jednak były reprezentant Polski nie zdołał zachować czystego konta. "Fabian" skapitulował w 81. minucie, a jego zespół niespodziewanie przegrał z Freiburgiem 0:1.

Niespodziewanie w roli rezerwowych Liverpoolu znalazło się dwóch polskich zawodników. Na ławce przeciwko Sparcie Praga zasiedli pomocnik Mateusz Musiałowski oraz bramkarz Fabian Mrozek. Ten pierwszy w Liverpoolu jest nazywany "Polskim Messim", ale jeszcze nie dostał poważnej szansy w pierwszej drużynie angielskiego giganta. "The Reds" wygrali spotkanie aż 5:1, a Jurgen Klopp zapowiedział, że w rewanżu prawdopodobnie między słupkami stanie Polak. To będzie wielka szansa dla 20-letniego golkipera.

Liga Konferencji. Michał Skóraś bliski zdobycia bramki, Sebastian Szymański znowu bez liczb

Fantastycznie czwartkowy wieczór mógł rozpocząć Michał Skóraś. Reprezentant Polski wyszedł w podstawowym składzie Club Brugge na mecz wyjazdowy z Molde FK. Już w 5. minucie Polak trafił do bramki przeciwników, jednak arbiter dopatrzył się spalonego. Skrzydłowy boisko opuścił w 73. minucie. Nie strzelił gola, ale zanotował bardzo pozytywny występ. Jego drużyna przegrała z Norwegami 1:2.

Od 46. minuty w barwach Aston Villi pojawił się Matty Cash. Nieco ponad kwadrans później otrzymał żółtą kartkę. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam.

W pierwszym składzie Fenerbahce Stambuł wyszedł Sebastian Szymański. Jego zespół pokonał Royal Union 3:0, jednak Polak po raz kolejny nie zdołał zanotować "liczb", co może martwić, bo wielkimi krokami zbliżają się baraże do Euro 2024. Reprezentant Polski ostatnią asystę zaliczył niemal dwa miesiące temu.

W drugiej połowie wszedł także Szymon Włodarczyk. Polski snajper pojawił się w szeregach Sturmu Graz w 64. minucie przy stanie 0:2 dla OSC Lille. Ostatecznie francuska drużyna wygrała to spotkanie 3:0. Prawdopodobnie za tydzień Polak rozegra swoje ostatnie spotkanie w tej edycji europejskich pucharów.

Całe spotkanie w barwach PAOK-u Saloniki rozegrał Tomasz Kędziora. Jego drużyna przegrała na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb 0:2.

Podsumowanie występów Polaków w Lidze Europy i Lidze Konferencji:

• Nicola Zalewski (AS Roma) - 4:0 z Brighton (2 minuty)
  • Jakub Moder (Brighton) - 0:4 z AS Romą (cały mecz na ławce)
  • Mateusz Musiałowski (Liverpool FC) - 5:1 ze Spartą Praga (cały mecz na ławce)
  • Fabian Mrozek (Liverpool FC) - 5:1 ze Spartą Praga (cały mecz na ławce)
  • Łukasz Fabiański (West Ham United) - 0:1 z Freiburgiem (90 minut)
  • Michał Skóraś (Club Brugge) - 1:2 z Molde FK (73 minuty i nieuznany gol)
  • Matty Cash (Aston Villa) - 0:0 z Ajaxem Amsterdam (45 minut i żółta kartka)
  • Szymon Włodarczyk (Sturm Graz) - 0:3 z OSC Lille (26 minut)
  • Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki) - 0:2 z Dinamem Zabrzeb (90 minut)
  • Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambul) - 2:0 z Royal Union (77 minut)

LIGA EUROPY w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...