Sensacja w Jaworznie! GKS Tychy wygrał z Termaliką

Bartosz Głąb
GKS Tychy pokonał Termalikę
GKS Tychy pokonał Termalikę Lucyna Nenow / Polska Press
Do nie lada niespodzianki doszło na Stadionie Miejskim w Jaworznie, gdzie walczący o utrzymanie GKS Tychy pokonał Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 1:0. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Jakub Bąk.

Przed spotkaniem wydawało się, że w tym spotkaniu zwycięzca jest oczywisty, jednak dzisiaj po raz kolejny mogliśmy się przekonać, ze futbol jest nieprzewidywalny. Spotkanie kandydata do awansu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i broniącego się przed spadkiem GKS-u Tychy od początku było bardzo wyrównane. Nie było widać jak duża różnica punktowa dzieli w tabeli te zespoły.

Pierwsza część meczu niestety nie zachwyciła nas niczym szczególnym. Piłkarze obu zespołów grali asekuracyjnie i bardziej nie chcieli stracić bramki niż ją strzelić, co powodowało bardzo nudne widowisko. Po zmianie stron obraz gry szczególnie się nie zmienił. Co prawda w szatniach obu zespołów musiało być gorąco w przerwie, bo po zmianie stron widowisko było nieco szybsze, jednak nadal brakowało sytuacji bramkowych.

Wreszcie w 62. minucie w pole karne gości wpadł Jakub Bąk, gdzie został powalony przez jednego z graczy Termaliki, sędzia nie zawahał się, użył gwizdka i wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie na bramkę zamienił sam poszkodowany całkowicie myląc bramkarza i posyłając piłkę z przeciwległy róg bramki.

Do końca spotkania goście z Niecieczy śpieszyli się, aby chociażby doprowadzić do wyrównania, jednak wszystkie starania nie przyniosły rezultatu i ostatecznie to tyszanie odnieśli niespodziewane zwycięstwo i dzięki temu zbliżają się do bezpiecznej strefy w tabeli. Termalica natomiast na tę chwilę jest liderem 1. ligi, ale już jutro może się to zmienić, gdyż Zagłębie Lubin podejmuje jutro Pogoń Siedlce i jeśli wygra, odskoczy Termalice na trzy punkty.