Skrót meczu Radomiak Radom - Stal Mielec 2:1. Gospodarze z pierwszymi bramkami w tym roku [WIDEO]

OPRAC.:
Bartosz Głąb
emisja bez ograniczeń wiekowych
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom w ostatnim meczu 23. kolejki rozgrywek pokonał u siebie Stal Mielec 2:1. W pierwszej połowie radomianie prowadzili po bramce Luki Vuckovića, oraz nie wykorzystali rzutu karnego. Po zmianie stron oba zespoły strzeliły po golu i trzy punkty zostały w Radomiu. Zobacz skrót meczu Radomiaka Radom ze Stalą Mielec.

PKO Ekstraklasa. Świetna pierwsza połowa Radomiaka. Gol piłkarza Tottenhamu

Goście przystąpili do tego meczu osłabieni brakiem dwóch zawodników - obrońcy Maksymiliana Pingota i napastnika Ilji Szkurina. Zwłaszcza absencja Białorusina okazała się dotkliwa – jest on wiceliderem klasyfikacji strzelców ekstraklasy (11 goli), a tym roku 3-krotnie pokonał bramkarza rywali. Trener gospodarzy Maciej Kędziorek mógł natomiast skorzystać już z napastnika Leonardo Rochy, który odcierpiał dyskwalifikację po czerwonej kartce otrzymanej w spotkaniu z Cracovią.

Radomiak od początku uzyskał przewagę i w 17. minucie objął prowadzenie. Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne, a tam Luka Vuskovic głową skierował ją do siatki. To było pierwsze trafienie 17-letniego Chorwata, który jest wypożyczony do Radomiaka z Tottenhamu. Ta bramka przerwała serię 287 minut radomskiego zespołu bez gola.

PKO Ekstraklasa. Radomiak nie wykorzystał rzutu karnego. Dobra interwencja Mateusza Kochalskiego

W 34. minucie Lisandro Semedo dośrodkował spod linii końcowej, a piłka odbiła się od ręki Krystiana Getingera. Wezwany do obejrzenia zdarzenia na monitorze Jarosław Przybył bez wahania wskazał na 11. metr. Rzutu karnego na gola nie zamienił jednak Leonardo Rocha, którego strzał obronił Mateusz Kochalski. Zawodnicy Radomiaka w tym sezonie wykonywali cztery rzuty karne i nie wykorzystali żadnego!

Po chwili mogło być 2:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Vuskovic po raz kolejny oddał strzał głową, ale tym razem piłka odbiła się od poprzeczki. O przewadze Radomiaka w pierwszej połowie najlepiej świadczy bilans strzałów – 17 gospodarzy i 0 mielczan.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec wyrównała, Radomiak Radom szybko odpowiedział

Na drugą połowę trener Stali Kamil Kiereś wprowadził trzech nowych zawodników i mielczanie ruszyli do bardziej energicznych ataków. Niezły strzał, obroniony przez Filipa Majchrowicza, oddał Hinokio.

W 63. minucie był już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Abramowicz wybił piłkę pod nogi Łukasz Gerstenstein. Zawodnik Stali oddał strzał z 17 metrów, piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Mateusza Matrasa i zmyliwszy Majchrowicza wtoczyła się do siatki.

Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Luis Machado posłał precyzyjną centrę w pole karne, Leonardo Rocha najwyżej wyskoczył do piłki i Kochalski był bez szans. Radomiak w tym sezonie zdobył 26 bramek, z czego 11 razy po strzałach głową.

Stal już nie była w stanie odrobić tej straty i poniosła pierwszą porażkę w tym roku, a Radomiak zanotował w tym roku pierwsze zwycięstwo i trzecie na swoim stadionie w obecnym sezonie.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom – Stal Mielec 2:1 (1:0)

• Bramki: 17' Luka Vuskovic (17-głową), 65' Leonardo Rocha, - 63' Mateusz Matras.
  • Żółte kartki – Radomiak Radom: Jan Grzesik, Bruno Jordao; Stal Mielec: Matthew Guillaumier, Marco Ehmann.
  • Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
  • Widzów: 7 070.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz – Jan Grzesik, Raphael Rossi, Luka Vuskovic, Dawid Abramowicz - Luizao, Christos Donis – Lisandro Semedo (67' Vagner Dias), Rafał Wolski (67' Jardel Silva), Luis Machado (80' Krystian Okoniewski) – Leonardo Rocha (84' Bruno Jordao).

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marco Ehmann, Mateusz Matras, Bert Esselink - Alvis Jaunzems (46' Łukasz Gerstenstein), Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier (46' Ion Gheorghe), Krystian Getinger - Maciej Domański (88' Mateusz Stępień), Kai Meriluoto (75' Łukasz Wolsztyński), Igor Strzałek (46' Koki Hinokio).

(PAP)

EKSTRAKLASA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...