Sokół Sokolniki awansował do finału okręgowego Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Sokół Sokolniki zrobił kolejny krok w kierunku rozgrywek centralnego Pucharu Polski. Prowadzeni przez Daniela Beszczyńskiego piłkarze ze stalowowolskiej klasy okręgowej pokonali w półfinale rozgrywek regionalnych czwartoligowy Ekoball Sanok.

To jest nieprawdopodobne, co nam się udało, ale naprawdę zasłużyliśmy na awans do wielkiego finału. Szczęście sprzyja lepszym - powiedział nam po tym meczu trener Sokoła Daniel Beszczyński.

Jego zespół w poprzedniej rundzie, w finale okręgu stalowowolskiego pokonał inny zespół czwartoligowy, Stal Gorzyce. Drużyna ta jednak w rundzie wiosennej tego sezonu spisuje się beznadziejnie i zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Ekoball z kolei jest piąty. To pokazuje, jak duży sukces osiągnęła ekipa z Sokolnik.

- Zaskoczyliśmy ich, nie spodziewali się chyba tego że będziemy tak ładnie prowadzić grę i w pierwszej połowie to my byliśmy zdecydowanie lepsi. Myśleli, że to my będziemy biegać za piłką, tymczasem to oni byli do tego zmuszeni. Po przerwie nieco się cofnęliśmy chcąc bronić wyniku, co spowodowało przewagę przeciwnika, ale ostatecznie po 90 minutach było 2:2 - dodał trener.

W dogrywce zespół z Sanoka wyszedł nawet na prowadzenie, ale w 119. minucie gry znów był remis.

- Powiedziałem chłopakom przed konkursem rzutów karnych, że dla mnie oni już są zwycięzcami. Niezależnie od tego, jakim wynikiem skończy się ten mecz. W karnych jednak byliśmy lepsi i teraz bardzo się cieszymy. Czekamy na wielki finał! - dodał na koniec Daniel Beszczyński.

W finale zagra z kimś z trzeciej ligi. W drugim półfinale Stal Rzeszów zagra 29. maja z Sokołem Sieniawa.

Sokół Sokolniki - Ekoball Sanok 3:3 (1:0, 2:2, 3:3, rzuty karne 6:5)