Stal Mielec rozbiła osłabione Zagłębie Lubin. Sześć goli, w tle sędziowska kontrowersja

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Efektowne zwycięstwo Stali Mielec na zakończenie 8. kolejki. Drużyna Kamil Kieresia pokonała Zagłębie Lubin 4:2. Goście ponad godzinę biegali za piłką w osłabieniu. Zaraz po zdobyciu wyrównującej bramki w kontrowersyjnych okolicznościach stracili Michała Nalepę.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Zagłębie Lubin 4:2

To był miły wieczór dla Stali i zarazem bardzo bolesny z perspektywy Zagłębia. Przyjezdni mogą się jedynie zastanawiać, co by było gdyby Michał Nalepa pozostał na boisku.

Do kontrowersji sędziowskiej doszło w 26 minucie, chwilę po golu Juana Munoza dającego Miedziowym bramkowy remis. Zdaniem arbitra Marcina Kochanka stoper sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kokiego Hinokio. Telewizyjne powtórki jednak nie potwierdziły kontaktu.

Nalepa wyleciał z boiska z czerwoną kartką w konsekwencji dwóch żółtych. Jego przypadku nie analizował VAR, tak jak zresztą w sobotę w Gliwicach, gdzie to Josue musiał niesłusznie opuścić murawę po przewinieniu Aleksandros Katranisa.

- Sędzia zabił mecz. Oglądaliśmy już tę sytuację. Jak mogła zostać pokazana żółta kartka gdy nie było kontaktu między zawodnikami? Rozjemca powinien wykazać się większą odpowiedzialnością. Uważam, że to był błąd - stwierdził na pomeczowej konferencji trener Waldemar Fornalik.

Oddajmy jednak Stali, że zagrała bardzo dobry - także gdy siły były wyrównane. Prowadzenie dał jej Ilja Szkurin po długim zagraniu. Tuż przed przerwą zaliczkę odzyskał Maciej Domański. Kopnął z okolicy szesnastego metra. Do siatki trafił po ręce Sokratisa Dioudisa, który powinien był zachować się lepiej w tej sytuacji.

W drugiej połowie Stal całkowicie przejęła inicjatywę nad meczem. W 69 minucie podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Kai Meriluoto. Potem z woleja poprawił Krystian Getinger. Zagłębie odpowiedziało jedynie trafieniem pozyskanego z Rakowa Częstochowa Mateusza Wdowiaka, którym bezwzględnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Bilans Stali u siebie to trzy zwycięstwa i dwa remisy (bramki 11-5). Lepiej na własnym stadionie spisują się jedynie Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):