Zagłębie i Cracovia nadal bez zwycięstwa. Pasy kończyły w dziewiątkę

Edyta Zawadzka
W spotkaniu rozgrywanym w piknikowej atmosferze na Dialog Arena, Zagłębie podzieliło się punktami z Cracovią. Oba zespoły ciągle pozostają bez zwycięstwa w obecnym sezonie i na dobre osiadły niemal na dnie ligowej stawki.

Do piątkowego spotkania Cracovia przystąpiła osłabiona brakiem kontuzjowanych Mateusza Żytki, Łukasza Nawotczyńskiego i Hesdeya Suarta. Trener Jan Urban miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, a dla jego Zagłębia mecz był dobrą okazją do rehabilitacji po bardzo słabym występie przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała (0:0).

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania!

Zagłębie Lubin rozpoczęło od ataków, jednak zawodnikom brakowało skuteczności i szybkości. Pierwszy celny strzał gospodarze oddali w 14. minucie. Jednak bez powodzenia. Skuteczna okazała się indywidualna akcja Szymona Pawłowskiego z 18 minuty, kiedy to oddał strzał na bramkę, z lewej strony boiska a po wybiciu Kaczmarka, płaskim strzałem "dobił" ją Dominykas Galkevicius. Gospodarze prowadzili do przerwy. Swoich sytuacji nie wykorzystali Abwo i Pawłowski. Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem Cracovi był Saidi Ntibazonkiza.

W trakcie pierwszej połowy meczu na uwagę zasługuje transparent kibiców Zagłębia Lubin, upamiętniający wydarzenia sierpnia '82.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od ataków Cracovii. W 54. minucie Alexandr Suvorov zdobył bramkę głową, jednak sędzia odgwizdał wcześniejszy faul. Pomocnikowi Pasów bardzo nie spodobała się decyzja arbitra. Wściekły popchnął sędziego, za co słusznie, został ukarany czerwoną kartką.

Podrażniona Cracovia przejęła inicjatywę. Ich akcje były coraz składniejsze, a strzały coraz groźniejsze. Jednak dobrze, w bramce gości, spisywał się Bojan Isailovic.

Podopieczni Jurija Szłątowa grali jednak do końca. W 84. minucie, Van der Biezena, precyzyjnie dośrodkował do Ntibazonkiza, który płaskim strzałem umieścił piłkę, w prawym rogu bramki. Jednak tuż po strzeleniu bramki, z radości kopnął chorągiewkę w narożniku boiska, za co obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Piłkarze Zagłębia "rzucili" się do ataku, ale dogodne sytuacje marnowali Darvydas Sernas, Maciej Małkowski i Mouhamadou Traore. Do końca wynik nie uległ zmianie.

Po meczu trener Zagłębia powiedział: - Nie jest łatwo o pomeczowy komentarz po tym, co widzieliśmy w drugiej połowie. Mieliśmy trzy punkty na tacy, łatwiejszego meczu do wygrania nie będziemy mieli.

Trener Cracovii natomiast był bardziej zadowolony. - Taki mecz mógł się kibicom podobać. Zaczęliśmy niemrawo i w pierwszej połowie wyglądało to wręcz fatalnie. Po rozmowie w szatni trochę się to zmieniło, w końcu zaczęliśmy grać, stwarzać sytuacje. Gdy było nas dziewięciu dosyć dzielnie wytrzymaliśmy napór rywali. Smuci mnie to, że już któryś raz z kolei sędziowie popełniają błędy przeciwko nam.

Kibiców zaś smuci fakt, że po raz kolejny ich drużyny nie wygrywają i trudno być optymistą w perspektywie dalszych rozgrywek.

Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1 (1:0)- czytaj zapis relacji na żywo z meczu