Arka Gdynia - Lech Poznań 0:1 Marchwiński zapewnił awans. Zobacz oceny lechitów

Maciej Lehmann
Lech Poznań pokonał w Gdyni Arkę 1:0 i awansował do 1/4 finału Pucharu Polski. W piątek losowanieZobacz kolejne zdjęcie ---->Jakub Steinborn
Lech Poznań w 1/8 finału Pucharu Polski pokonał w Gdyni Arkę po golu Filipa Marchwińskiego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy i awansował do kolejnej rundy. Zadanie zostało wykonane, choć do stylu można mieć zastrzeżenia.

W ostatnich trzech meczach w Gdyni Kolejorz nie zdobył gola i ta fatalną serię skończył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Filip Marchwiński, który wyprowadził Kolejorza na prowadzenie.

Poznaniacy zasłużyli na tę bramkę, bo w pierwszej części, mieli przewagę i wypracowali sobie więcej dobrych sytuacji bramkowych. Świetnie w bramce Arki spisywał się jednak Paweł Lenarcik, który błysnął zwłaszcza w 30 minucie, kiedy obronił mocne uderzenie Kristoffera Velde.

Druga połowa meczu była mniej interesująca. Arka próbowała doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Kolejorza. W 77 min. do siatki gospodarzy trafił natomiast Milić, ale po analizie VAR, arbiter zauważył rękę podającego do Chorwata Ishaka

Lech więc wykonał zadanie i od 10 lat, gdy awansuje do 1/8 finału przechodzi do następnej rundy.

Od czwartku do niedzieli najlepsi jeźdźcy opanują Międzynarodowe Targi Poznańskie

Przed nami wielkie święto jeździectwa! Tym razem Cavaliada 2...