Nigeria

2

Argentyna

3

• Koniec spotkania! Argentyna pokonuje Nigerię 3:2 i wychodzi z pierwszego miejsca w grupie F. "Super Orły" mimo porażki zapewniają sobie jednak drugą lokatę i tym samym awans do 1/8 finału. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak i przy okazji zapraszam na kolejne relacje z brazylijskiego mundialu!

• Cztery minuty doliczone do drugiej części gry!

• Ostatnią zmianę przeprowadza Alejandro Sabella. Na boisku melduje się Lucas Biglia, zluzował Gonzalo Higuaína.

• Javier Mascherano z dystansu, ale pewnie uderzenie w środek bramki Argentyńczyka broni Enyeama

• Świetne otwierające podanie Gonzalo Higuain do Angela Di Marii, ale gracz Realu Madryt strzela wprost w bramkarza!

• Kolejna zmiana w tym spotkaniu, Uche Nwofor za Petera Odemwingie.

• To powinno być 4:2! Uderzenie głową Garaya, po wyśmienitym dośrodkowaniu Di Marii, minimalnie mija bramkę Nigerii!

• W odpowiedzi Nigeria, ale w ostatniej chwili strzał, mającego chrapkę na trzeciego gola, Ahmeda Musy zablokowany przez Zabaletę!

• Nie ma Messiego, tak więc poszaleć mogą inni! Kombinacyjne, dwójkowe rozegranie rzutu wolnego przez Di Marię i Lavezziego, ale strzał tego drugiego broni Vincent Enyeama!

• Kolejna akcja Argentyńczyków skrzydłem, ale biegnący na pełnej prędkości Ezequiel Lavezzi nie zdołał posłać precyzyjnej piłki w kierunku Gonzalo Higuaina.

• Temperatura tego widowiska znacznie spadła, teraz więcej przerw w grze niż czystej rywalizacji.

• Pierwsza zmiana w kadrze Nigerii. Z boiska schodzi Michel Babatunde, w jego miejsce Michael Uchebo.

• Nigeria - Argentyna

• Druga zmiana w szeregach Argentyny. Z boiska schodzi.... Leo Messi, w jego miejsce Álvarez.

• Na lewej strony świetnie pokazał się Marcos Rojo. 24-latek po otrzymaniu futbolówki bez namysłu podał ją wzdłuż bramki do lepiej ustawionego Messiego, ale zabrakło mu dosłownie centymetrów, aby po raz trzeci wpakować piłkę do siatki!

• Podrażniona Argentyna znów a natarciu, ale tym razem na spalonym Messi.

• Druga żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem "żółtkiem" ukarany Juwon Oshaniwa.

• GOOOOOOOOOL!!! Niebywałe rzeczy dzieją się dziś w Porto Alegre!! Natychmiastowa odpowiedź Argentyńczyków, którzy po raz kolejny wychodzą na prowadzenie!! Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Marcos Rojo, który z najbliższej odległości kolanem skierował futbolówkę do siatki!

• Żółtą kartką ukarany Kenneth Omeruo.

• GOOOOOOOOOOL!!! Ahmed Musa pozazdrościł Messiemu dwóch bramek i również po raz drugi zapisał się na liście strzelców! 21-latek wykorzystał złe ustawienie obrońców i bez problemów w sytuacji sam na sam posłał piłkę ponad bezradnym Romero!

• Pierwsze przewinienie Nigeryjczyków po przerwie, od rzutu wolnego Sergio Romero.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczęli Nigeryjczycy!

• Wracamy do Porto Alegre po przerwie. Piłkarze powoli wracają już na murawę, za chwilę ponownie startujemy!

• Za nami naprawdę emocjonująca połowa, która dostarczyła kibicom niezapomnianych wrażeń. Bezapelacyjnym bohaterem pierwszej części gry jest niewątpliwie Leo Messi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

• Koniec! Arbiter zakończył pierwszą połowę meczu!

• GOOOOOOOL!!!!!!!! Argentyna wychodzi na prowadzenie!! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Leo Messiego ląduje tym razem w samym okienku bramki Enyeamy! 2:1 dla "Albicelestes".

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części gry!

• Z rzutu wolnego zaskoczyć bramkarza próbował Messi, ale piłkę lecącą w okienko bramki wyśmienicie sparował Enyeama!

• Aktywny od pierwszych sekund gry Ezequiel Lavezzi faulowany na 35 metrze od bramki Enyeamy.

• Nie skorzystali ze swojej szansy Nigeryjczycy. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry Babatunde próbował sfinalizować Yobo, ale przy tym faulował jednego z obrońców i od rzutu wolnego rozpoczną "Albicelestes"

• Pierwsza, wymuszona zmiana w szeregach Argentyny. Na placu gry pojawił się Ezequiel Lavezzi, zmienił kontuzjowanego Sergio Aguero.

• Nieodpowiedzialny faul Mascherano na skraju własnego pola karnego. Świetną okazję będą mieli na zmianę wyniku Nigeryjczycy.

• Nieco ponad 30 minut gry za nami, a Argentyna ma już na swoim koncie ponad 200 podań.

• Nieprzyjemny strzał z dystansu Di Marii z wielkim trudem na rzut rożny sparował Enyeama!!

• Swoich sił spróbował teraz Peter Odemwingie, ale uderzenie 32-latka powędrowało wysoko ponad bramką Argentyny.

• Juwon Oshaniwa ucierpiał po starciu z Fernando Gago. Mamy krótką przerwę w grze.

• Po fantastycznym początku teraz przyszedł czas na lekkie ostudzenie zapędów obu ekip.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Messiego, które na bramkę mógł zamienić... John Obi Mikel. Enyeama nie dał się jednak zaskoczyć i bardzo pewnie wyłapał zaskakujący strzał gracza Chelsea.

• Prawym skrzydłem próbował przedzierać się Sergio Aguero, ale nie udało mu się wrzucić piłki w pole karne. Pierwszy rzut rożny dla Argentyny.

• Indywidualnej akcji próbował Michael Babatunde, ale w ostatniej chwili zatrzymany przez Argentyńczyków.

• Fantastyczny mecz mamy na Estadio Beira-Rio. W kolejnej akcji ofensywnej Argentyńczycy, ale fantastycznego podania nie wykorzystał Higuain, który co prawda minął golkipera Nigerii, ale jego uderzenie zatrzymało się zaledwie na bocznej siatce.

• GOOOOOOOOL!!! Ależ odpowiedź! Kontra Nigeryjczyków, podanie ze środka boiska w narożnik pola karnego do Ahmeda Musy, który strzałem po długim rogu pokonuje Romero!

• Masherano fantastycznym prostopadłym podaniem uruchomił Di Marię. Gracz Realu zdecydował się od razu na strzał, ale jego uderzenie trafiło w słupek. W całej sytuacji najprzytomniej zachował się Messi, który mocnym uderzeniem pod samą poprzeczkę nie daje szans Enyeamie!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Ależ rozpoczęcie meczu w Porto Alegre! Argentyna prowadzi 1:0! Na listę strzelców wpisał się Lionel Messi!!!

• Pierwszy gwizdek rozbrzmiał nad Estadio Beira-Rio w Porto Alegre, od środka rozpoczęli Argentyńczycy.

• Hymny obu państw...

• Piłkarze obu ekip wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Warto dwa słowa poświęcić także arbitrom dzisiejszych zawodów. Mecz poprowadzi trójka sędziowska z Włoch (Nicola Rizzoli, Renato Faverani oraz Andrea Stefani), dla której będzie to drugie spotkanie podczas mundialu. Swój debiut podczas brazylijskiej imprezy zaliczyli 13 czerwca prowadząc mecz Holandii z Hiszpanią (5:1).

• - Zwycięstwo nad Bośnią ma dla nas duże znaczenie, doda nam pewności. Jeśli awansujemy do drugiej rundy, kto wie, co się później wydarzy. Może powtórzymy sukcesy z ubiegłorocznego Pucharu Narodów Afryki, gdy graliśmy z każdym meczem coraz lepiej -

przyznał z dużą pewnością siebie Peter Odemwingie.

• Oba zespoły grały ze sobą sześciokrotnie. Cztery mecze wygrała Argentyna, raz padł remis, a jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nigerii.

• - Nie pokazujemy tego, na co nas stać. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy realizować nasze cele -

przyznał przed meczem z Nigerią Messi.

• Po ostatnim gwizdku arbitra może okazać się, że zarówno Nigeria jak i Iran będą mieć taki sam dorobek punktowy i bramkowy. Stanie się tak, że jeśli afrykański zespół przegra z Argentyną dokładnie w takich rozmiarach, w jakich Iran wygra z Bośnią. Wówczas o tym, kto awansuje z drugiego miejsca, zadecyduje losowanie.

• Sytuacja w tej grupie F jest niezwykle skomplikowana. Na chwilę obecną liderem jest Argentyna, która w dwóch spotkaniach zgromadziła 6 punktów. Druga jest Nigeria z czterema "oczkami" na swoim koncie. Szansę na awans ma także trzeci Iran, który do tej pory zgromadził jeden punkt.

• Ławka Nigerii: Ejide, Agbim – Egwuekwe, Odunlami, Oboabona, Uzoenyi, Gabriel, Moses, Azeez, Nwofor, Uchebo, Ameobi.

• Ławka Argentyny: Orión, Andújar – Campagnaro, Demichelis, F. Fernández, Basanta, Biglia, Pérez, Rodriguez, Álvarez, Palacio, Lavezzi.

• Do początku rywalizacji pozostało jeszcze kilka minut, tak więc serdecznie zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

• Afrykanie zrobią wszystko, by uzyskać korzystny wynik, bowiem są o krok od wyjścia z grupy. Zespół z Ameryki Południowej marzy jednak o komplecie zwycięstw w fazie grupowej. Można się więc spodziewać, że ten pojedynek będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczasowe mecze obu drużyn.

• Witamy serdecznie! Czas na kolejny dzień z piłkarskim mundialem. Już tylko nieco ponad 45 minut dzieli nas od pierwszego gwizdka Nicoli Rizzoliego, który rozpocznie rywalizację pomiędzy Argentyną a Nigerią.