Torino zremisowało z Fiorentiną. Grał Kamil Glik

Sebastian Chmielak
Piłkarze Torino zremisowali w meczu 5. kolejki włoskiej Serie A z Fiorentiną 1:1. Turyńczycy prowadzili po bramce Fabio Quagliarellii, ale gości wyrównali za sprawą Khoumy Babacara. Całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Przez pierwsze minuty spotkania żadna ze stron nie potrafiła skonstruować akcji zakończonej strzałem na bramkę rywali. W końcu sztuka ta udała się Fabio Quagliarellii, lecz futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

W drugiej połowie okazji do zdobycia bramki przez oba zespoły było więcej. Tym razem Quagliarella trafił do siatki. Włoch otrzymał piłkę od Bruno Peresa i strzelił po ziemi. Neto nie zdołał odbić futbolówki i w 62. minucie gospodarze objęli prowadzenie.

Po stracie bramki, Vicenzo Montella zdecydował się na przeprowadzenie zmian. Plac gry opuścił Borja Valero, za którego na boisku pojawił się Alberto Aquilani, a za Milana Badelja pojawił się David Pizarro.

78. minuta przyniosła wyrównanie. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Bernardeschi zagrał piłkę do Babacara, a Senegalczyk z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy.

Torino zremisowało na własnym obiekcie z Fiorentiną 1:1 w ramach 5. kolejki Serie A. Podział punktów na Stadio Olimpico spowodował, że Toro wciąż pozostaje bez zwycięstwa na własnym stadionie. Warto dodać, że Kamil Glik - kapitan gospodarzy rozegrał dobre spotkanie.